Jakie imię dla szczura wybrać? Pomysły na oryginalne imiona

4.4
(16)

Każdy, kto miał już gryzonie, wie, że wybór imienia dla tych małych uroczych istot nie zawsze jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Niektórzy cenią sobie klasyczne imiona dla szczurów, a jeszcze inni wolą filmowe, bajkowe lub oryginalne propozycje. Wśród szczurów nie brakuje również gryzoni o ludzkich imionach!  Stoisz przed wyborem imienia dla swojego pupila i szukasz w tej kwestii inspiracji? Przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji. Sprawdź poniższe imiona dla szczurów i zdecyduj się na jedno z nich!

Ostatnio na blogu: Pierwsze szczury – co warto wiedzieć?

Skąd wziąć inspirację na imię dla szczura? Oryginalne pomysły

Nie masz pomysłu na imię dla swojego szczura? Istnieje wiele źródeł, z których możesz pozyskać inspirację. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze z nich:

 1. Przede wszystkim, warto chwilę poczekać i poznać swojego gryzonia. Przekonując się, jaki ma charakter i osobowość, wybór imienia dla niego będzie dużo łatwiejszy. Imię dla szczura można więc dopasować do jego charakteru.
 2. Kolejnym źródłem inspiracji mogą być ulubione filmy, książki, a nawet postacie z historii. Nie bez powodu w mojej gromadce znaleźli się Geralt, Jaskier, Lambert i … Schelby 😉
 3. Kolor sierści czy łatek na ciele również mogą sugerować imię dla szczura. Łatka, Kropek, a może Śnieżka? Na tej podstawie możesz wymyślić oryginalną propozycję!
 4. Ładne i oryginalne imię dla szczura? Inspiracją może być nawet Twoje ulubione danie! Beza, Chrupek, Ramen — możliwości jest naprawdę wiele.
 5. Kto powiedział, że szczur nie może nosić ludzkiego imienia? Henio, Maurycy, Remek i Xavier to imiona, które nosiły jedne z moich pierwszych szczurów.
 6. Imiona, które znajdują się w mitologii, mogą stanowić świetną inspirację na imię dla gryzonia. Do wyboru jest mitologia grecka, słowiańska, rzymska — możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

To tylko sześć sposób, na znalezienie idealnego imienia dla swojego przyjaciela. Jeżeli szukasz inspiracji, poniżej przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji.

imię dla szczura

Oryginalne imiona dla szczurów samic i samców — Inspiracje

Jakie imię dla szczura dziewczynki?

 • Imiona z filmów, bajek i seriali — Hermiona, Elsa, Ariel, Bella, Ciri, Yennefer, Renfri, Luna,  Barbie, Arya, Katniss, Fiona, Leia, Bambi, Minnie, Merida, Moana
 • Ludzkie imiona dla szczurów samic — Carmen, Sophie, Zuzia, Zosia, Klara, Lily, Lucy, Daisy, Rosie, Ruby
 • Imiona z mitologii — Hera, Demeter, Atena, Nyx, Artemis, Afrodyta, Echo, Selena, Persefona, Pandora
 • Ulubione potrawy jako imiona — Cookie, Honey, Cherry, Figa, Lukrecja, Nutella, Kimchi, Beza, Kiwi, Toffi, Fanta, Cola, Trufla, Sushi, Malina
 • Imiona na podstawie koloru sierści i oczu — Śnieżka, Czarna, Kluska
 • Imiona na podstawie charakteru — Bójka, Afera, Strzała, Zucha

Imię dla szczura samca

 • Imiona z filmów, bajek i seriali — Mozart, Geralt, Jaskier, Lambert, Frodo, Smeagol, Dexter, Simba, Scherlock, Schelby, Luke, Bilbo, Sauron, Remi, Zorro, Pumba
 • Ludzkie imiona dla szczurów samców — Olaf, Czaruś, Oskar, Felix, Bruno, Tobiasz, Albert, Henryk, Bazyl
 • Imiona z mitologii — Zeus, Hades, Posejdon, Thor, Apollo, Ares, Merlin, Atlas, Hermes, Hefajstos
 • Ulubione potrawy jako imiona — Ekler, Rogal, Sezam, Ramen, Sernik, Crispy, Donut, Taco,
 • Imiona na podstawie koloru sierści i oczu — Plusz, Rubin, Rudy
 • Imiona na podstawie charakteru — Łobuz, Śpioch, Zuch

Podsumowanie

Oryginalne imię dla szczura może podkreślić wyjątkowość twojego gryzonia. Warto rozważyć inspiracje z różnych źródeł, takie jak mitologia, filmy, seriale, książki, ulubione potrawy, czy nawet charaktery i wygląd zwierzaka. Inspirację może stanowić tak naprawdę wszystko, nawet marka ubrań. Nie bój się eksperymentować i wybierać imienia, które najbardziej pasuje do twojego przyjaciela.

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 16

Brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *