Gdzie zostawić szczury przed wyjazdem?

5
(1)

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, podczas którego to planuje się różne – krótsze lub dłuższe – podróże. O ile niektóre zwierzęta, takie jak pies czy kot, spokojnie mogą zostać zabrane na wakacje (zwłaszcza, gdy podróżuje się samochodem lub pociągiem), o tyle ze szczurami i innymi gryzoniami już może być spory problem. Gdzie zostawić szczury podczas wakacyjnego wyjazdu? Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie, niż branie ich ze sobą? Zapraszam do lektury!

Ostatnio na blogu: Guz przysadki u szczura – jak się objawia i jak go leczyć?

Dlaczego nie warto brać szczurów na wakacyjny wyjazd?

Szczury to delikatne gryzonie, które naprawdę bardzo mogą zestresować się nawet podczas drogi do weterynarza. Zabranie ich w podróż, zarówno pociągiem, jak i samochodem, mogłoby wpłynąć na ich samopoczucie.

Kolejną kwestią jest klatka. Właściciele szczurów dobrze zdają sobie sprawę z tego, że zabranie ze sobą klatki Frodo, Perfecta lub jeszcze większego lokum gryzoni, mogłoby stanowić duży problem. Posiadają one spore rozmiary, przez co ich pomieszczenie w pojeździe mogłoby być skomplikowane. Oczywiście można wziąć szczury w transporterze, a ze sobą mniejszą klatkę (tak zwaną chorobówkę), jednak w dalszym ciągu jest to duży stres dla gryzoni. Co w takim razie zrobić ze szczurami, gdy wyjeżdża się na wakacyjny wyjazd?

szczury a wakacyjny wyjazd

Gdzie zostawić szczury, gdy wyjeżdża się na wakacje?

Aby nie stresować szczurów, warto poważnie pomyśleć nad tym, by zostawić je pod czyjąś opieką. Wbrew pozorom, miejsc, w których można zostawić gryzonie jest naprawdę sporo – trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać! Warto też rozpocząć poszukiwania chwilę wcześniej, aby później nie martwić się, że nie ma się co zrobić ze zwierzętami. Poniżej znajdziesz przykładowe miejsca, w których pozostawisz swoje gryzonie przed podróżą. 

Hotel dla zwierząt

Jednym z miejsc, w których można zostawić swoje gryzonie jest hotel dla zwierząt. Takich miejsc jest naprawdę sporo, jednak przed wybraniem hotelu dla swoich szczurów, warto poczytać opinie w Internecie lub pozyskać informacje o danym miejscu od osób, które zostawiły już w danej placówce swojego zwierzaka. Wtedy będzie się mieć pewność, że zostawia się szczury w bezpiecznym miejscu.

Ludzie ze szczurzych grup

W przypadku, gdy kompletnie nie ma się z kim zostawić swojego gryzonia, warto wstawić post na szczurzą grupę z wszystkimi potrzebnymi informacjami – ile szczurów chce się oddać na tymczasową opiekę, na jak długo, jakie akcesoria się zostawia. Z pewnością znajdzie się osoba, która chętnie pomorze i zaopiekuje się szczurami w wyznaczonym terminie.

wakacyjny wyjazd a szczury

Pozostawienie szczurów w domu

Szczury można również zostawić w domu, ale oczywiście nie same. W takim przypadku należy znaleźć osobę, która będzie przychodziła do naszego mieszkania, karmiła szczury i spędzała z nimi czas. Jest to zawsze jakieś wyjście, jednak warto poprosić tę osobę, aby częściej zaglądała do gryzoni – w każdym momencie mogą się zadławić lub zrobić sobie coś, co sprawi, że potrzebne będzie ich natychmiastowe zawiezienie do doktora weterynarii.

Podsumowanie

Szczury to gryzonie, które nie za dobrze znoszą długie podróże – jest to dla nich ogromny stres. Aby ich na niego nie narażać, warto pozostawić je pod opieką innej osoby – we własnym mieszkaniu, w hotelu lub pod opieką osoby, która zaoferowała pomoc. Jedno jest pewne – szczury nie mogą zostać pozostawione same sobie, bez żadnej opieki. Należy zadbać o ich bezpieczeństwo i zapewnić osobę, która się nimi zajmie.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *