Jaki transporter dla szczura kupić?

5
(3)

Akcesorium, jakim jest transporter, wydaje się być niekiedy zbędny i kompletnie niepotrzebny. Każdy właściciel zwierzaka – prędzej czy później, przekona się jednak, że jest on pomocny w wielu sytuacjach. Dowiedz się, jaki model transportera dla szczura wybrać, aby spełniał swoje zadanie!

Ostatnio na blogu: Czy szczury domowe przenoszą choroby?

W jakich sytuacjach przyda się transporter dla szczura?

Transporter dla szczura to element wyposażenia, który warto kupić jeszcze zanim adoptuje się szczury lub kupi je z polecanej hodowli. Przyda się on już na początkowym etapie, jakim jest transport gryzonia do domu. Jest on również niezbędny w trakcie drogi do doktora weterynarii, a nawet podczas procesu, jakim jest łączenie szczurów. Może być on także pomocny podczas sprzątania klatki. Należy pamiętać, że przenoszenie gryzonia na ramieniu lub w rękach nie jest bezpieczne – gryzoń z łatwością może się przeziębić, a nawet uciec, gdy się czegoś wystraszy. Z racji, że przyda się w wielu codziennych sytuacjach, warto wybrać odpowiedni model. Jaki transporter dla szczurów kupić?

Jaki transporter dla szczurów?

Transporter dla szczurów powinien być zrobiony z solidnych materiałów, tak, aby nie przegryzły go szczurze zęby. Powinien posiadać dziurki na wentylację, które umożliwią gryzoniom swobodne oddychanie. Bardzo istotny jest również rozmiar transportera – powinien on zapewniać możliwość komfortowego poruszania. Im więcej szczurów, tym powinien być on odpowiednio większy.

Warto zrezygnować z transporterów materiałowych – mogą one zostać bardzo szybko zniszczone przez gryzonie.

Polecane modele transporterów dla szczurów

 

Stefanplast Transporter GULLIVER MIDI

transporter dla szczura stefanplast

 

Trixie box mini carpi

transporter dla szczura trixie

Transporter dla kota królika Capri I Trixie

transporter dla szczura trixie

transporter dla szczurów trixie

Jak przewozić szczura?

W zależności od pogody panującej na zewnątrz trzeba w odpowiedni sposób zabezpieczyć transporter dla szczura. O czym należy pamiętać w zimie, a o co zadbać w lecie?

Jak transportować szczury zimą?

W zimie należy odpowiednio zabezpieczyć transporter przed niską temperaturą – szczury są delikatnymi gryzoniami i bardzo łatwo mogą się przeziębić, a nawet poważnie zachorować. W tym celu najlepiej będzie umieścić w transporterze miękkie szmatki oraz termofor z ciepłą wodą. Uważaj jednak, by nie poparzył on gryzoni lub nie otworzył się wewnątrz transportera.

Kolejnym sposobem na ochronę przed zimnem jest zakup pokrowca na transporter. W tym celu warto rozglądać się na szczurzych grupach – niektórzy szyją takie pokrowce na wymiar, w całkiem dobrej cenie. Plusem takiego rozwiązania jest to, że pokrowiec można dostosować do swoich potrzeb, poprzez np. doszycie materiałowego uchwytu.

Transporter a upał

Podróże w gorące, upalne dni są równie nieprzyjemne dla człowieka, jak i dla szczura. W tym okresie nie daje się do transportera żadnych dodatkowych szmatek, natomiast w środku można umieścić butelkę z zimną wodą, owiniętą lekko wilgotnym skrawkiem materiału.

Do transportera włóż również mokre warzywa, takie jak ogórek czy pomidor. Dzięki nim gryzoń będzie mógł się nawodnić, poprzez zjedzenie swojego ulubionego przysmaku.

Jaki transporter dla 2 szczurów?

Wybierając transporter dla dwóch szczurów, warto zdecydować się na model w rozmiarze nie mniejszym niż 20 x 20 x 15 cm. Transporter w takim rozmiarze umożliwi gryzoniom komfortową i bezpieczną podróż.

Podsumowanie

Wybierając transporter dla szczura, należy przede wszystkim zdecydować się na model z solidnych materiałów, w odpowiednio dużym rozmiarze, dopasowanym do ilości gryzoni, które się posiada. Równie istotna jest wentylacja, a także zabezpieczenie transportera, w zależności od pogody, panującej na zewnątrz.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *